Twitter: En Hızlı Büyüyen Sosyal Ağ Sitelerinden Biri

Twitter: En Hızlı Büyüyen Sosyal Ağ Sitelerinden Biri

İşte sosyal ağ dünyasında bir avuç büyük oyuncu. Twitter, popülaritesini artırmaya devam eden sitelerden biri gibi görünüyor. Aslında, Brickfish tarafından derlenen araştırmaya göre, Ekim 2013 itibariyle, dünya çapında Twitter'da 231.7 milyon aktif kullanıcı var ve bunların 100 milyonu günlük olarak Twitter'a giriş yapıyor. Peki Twitter nedir ve diğer sosyal sitelerin çoğu zorluklarla karşılaştığında neden hala büyüyor?

Twitter Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, Twitter, "tweet" göndermenize ve okumanıza izin veren çevrimiçi bir sosyal ağ ve mikroblog hizmetidir. Tweetler 140 karakterle sınırlı metin mesajlarıdır. Ancak, herhangi bir tweet bağlamında, onu blogu veya web sitesi olan herkes için güçlü bir pazarlama aracı yapan bağlantılar ekleyebilirsiniz. Diğer URL'lere bağlantı kurabilmek, değeri paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Sitenizdeki bağlantıları paylaşabilir ve diğer işletme sahiplerinizi müşteriler, potansiyel müşteriler ve ortaklarla ilişkiler kurmaya teşvik edebilirsiniz.

Ayrıca hashtag kullanarak tweetlerinizi paylaşılabilir hale getirebilirsiniz. Hashtag, # sembolüdür ve tweetiniz veya gönderiniz için anahtar kelimeleri tanımlar. İşte birkaç örnek:

* En sevdiğiniz Şükran Günü gelenekleriniz nelerdir? LINK #ŞükranAnıları #ŞükranGelenekleri
* Rahat bir Şükran Günü tatili geçirmenize yardımcı olacak 10 ipucu

İnsanlar anahtar kelimelerinizi arayabilir ve sizi takip edebilecekleri ve/veya bağlantılarınızı başkalarıyla paylaşabilecekleri Twitter profilinize yönlendirilebilirler.

Kitlelerin Gücü

Twitter, çeşitli nedenlerle popülerliğini artırmaya devam ediyor. Birincisi, kullanımının inanılmaz derecede kolay olmasıdır. Mesajların yazılması, paylaşılması ve okunması saniyeler sürer. Uzun içeriği incelemek için çok az zamanımız olan aceleci bir toplumuz. Sadece birkaç karakterde bir şeyler söylenip paylaşılabiliyorsa, çok heyecanlıyız.

Yani Twitter'ın kullanımının kolay olmasının yanı sıra mesaj paylaşmak da kolaydır. Bir "retweet" düğmesine tek tıklamayla serveti yayarsınız. Bu, bir işletme sahibi olarak değer ve fayda sağlayan bir tweet sunabiliyorsanız, paylaşılma şansının yüksek olduğu anlamına gelir. Birisi tarafından her paylaşıldığında, daha büyük bir kitleye ulaşırsınız. Bir tweet binlerce kişi tarafından hızla görüntülenebilir. Web sitesi trafiği olanakları şaşırtıcı.

Son olarak, Twitter'daki insanlar siteyi daha kullanıcı dostu hale getirmek ve daha fazla özellik sağlamak için sürekli olarak siteye değer katmaya çalışıyorlar. Vine ile olan ortaklıkları, insanların artık Twitter'da kolayca altı saniyelik videolar oluşturup paylaşabilecekleri anlamına geliyor. Bu, Twitter'ın değer sağlamasının ve dünyanın her yerinden insanların iletişim kurmasına olanak sağlamasının bir yolu daha.

Sosyal medya ile pazarlama yapmak isteyen işletme sahipleri, Twitter'ı benimsemenin faydalarına bir göz atmak isteyebilir. Her yaştan ve demografiden insan tarafından kullanılan bir sitedir. Büyümeye ve değer sağlamaya devam ediyor.