Web Sitenize Trafik Çekmenin Püf Noktaları

Web Sitenize Trafik Çekmenin Püf Noktaları

Web Sitenize Trafik Çekme


sosyal medya, potansiyel müşteriler ve müşterilerle sohbet başlatmaya yardımcı olacak mükemmel bir enstrumantır. Ancak, bu müşteriler web sitenize geçmezse, satış ve pazarlama hedeflerinize ulaşamayabilirsiniz. Toplumsal medya stratejinizde yapacağınız birkaç değişim, arzu ettiğiniz trafiği elde etmenize yardımcı olabilir.

#1 İçeriğinizi Aranabilir Hale Getirin

Twitter şeklinde siteler, gönderilerinize etiketler, kısaca hashtags# eklemenize izin verir. Pinterest, kategorileri belirlemenize ve etiketler eklemenize olanak tanır. Potansiyel müşterilerinizin bilgilerinizi kolayca bulabilmesi için gönderinizde bu özellikleri kullanın. Bu sıradan taktik, sosyal medya profilinize daha çok insanı ve arkasından web sitenize daha çok insanı çekmenize yardımcı olacaktır.

#2 Açık İletişim bilgileri

Kaç işletme sahibinin sosyal medya sayfalarına ve profillerine haiz olduğuna şaşırabilirsiniz, ancak web sitelerinin adresini bulmak hakikaten zor. Bu bayağı bir şey; URL'nizin, e-posta adresinizin ve hatta telefon numaranızın sitenizde olduğundan emin olun. Tamamen şeffaf olun, böylece potansiyel müşteriler size güvenme mevzusunda rahat hissedebilirler. Ek olarak, URL'niz ne kadar belirginse, bir potansiyel müşterinin onu tıklayıp web sitenizi ziyaret etmesi o denli olasıdır.

#3 Teşvik

toplumsal medya takipçilerinize web sitenizi ziyaret etmeleri için bir neden verin. Onlar için özel bir promosyona ev sahipliği yapın. Bir şey verin veya bir yarışma veya çekiliş düzenleyin. Örneğin, yalnızca feysbuk takipçileri için yazdırılabilir bir kupon sunabilirsiniz. Promosyonunuza, promosyon sayfasına bir bağlantı ilave edin.

#4 değer Odaklı

Herhangi bir toplumsal medya sitesinde herhangi bir şey yayınlamadan önce, hedef kitlenize değer sağladığından kesin olun. Açık bir faydası yoksa, yayınlamayın. Bu, kişiliğiniz ve kişisel yaşamınız markanızla alakalı olmadıkça, genellikle kişisel gönderileri ve ticari gönderileri ayrı tutmak anlamına gelir.

En çok trafiği ve ilgiyi hangi gönderilerin oluşturduğunu belirlemek için gönderilerinizi kontrol edin ve izleyin. Ek olarak bazı gönderilerinize bir harekete geçirici ileti ve bir bağlantı eklemeyi düşünün ve bunları da kontrol edin ve izleyin.

#5 ilgi

Bazı sosyal medya gönderileri doğrudan web sitenize yada blogunuza yönlendirmelidir. Sosyal medya sayfanıza birkaç cümle teaser ve daha fazlasını okumak için bir bağlantı ekleyin. Bunu, Twitter'daki 140 karakterden LinkedIn, Google+ ve facebook'taki cezbedici paragraflara kadar herhangi bir toplumsal medya sitesinde yapabilirsiniz.

Potansiyel müşterileri web sitenize çekmek için sosyal medyayı kullanmak için düzinelerce taktik var. Günün sonunda, iki önemli adım gerektirir. Birincisi, potansiyel müşterilerinize kıymet sağladığınızdan kesin olmaktır. İkincisi, neyin işe yaradığını bilmeniz için sonucunuzu test etmek ve izlemek.